Czy catering na imprezę to dobre rozwiązanie? Jak wybrać ten, który zadowoli naszych gości?

Organizowanie imprez i spotkań integracyjnych dziś jest na porządku dziennym. Nie jest jednak tak, że zyskało na popularności dopiero ostatnio. Imprezy integracyjne kielce znane są od pokoleń, zmieniła się tylko forma ich organizowania. Za czasów naszych dziadków, ciężko było wyobrazić sobie sytuacje w których wynajmowali oni firmy cateringowe. Po pierwsze było ciężko, aby taką znaleźć, a z drugiej strony honor gospodyni domu tego nie dopuszczał. Dziś jest zupełnie inaczej.

Ludzie są strasznie zabiegani, praca nabrała większego znaczenia, trzeba jej poświęcać coraz więcej czasu, by osiągnąć zaplanowane rezultaty. Nie ma więc w tym nic dziwnego, że ludzie szukają ułatwień. W organizatorach imprez jest ich rzeczywiście wiele. Oprócz tego, że powstał szereg miejsc, które zajmują się kompleksową obsługą zarówno realizacji jak i projektowania wydarzeń, powstały także restauracje oferujące posiłki. Jest ich wiele, a szczególnie cieszą się popularnością w większych miastach. Ludzie coraz częściej korzystają z takich alternatyw, bo chcą zaoszczędzić czas, a przy okazji zaimponować gościom.

Jak jednak wiadomo, nie wszystkie oferty są dobre. Rynek jest okrutny i w swoim kręgu ma zarówno miłośników gotowania, jak i tych, którzy chcą tylko zarobić. Będąc więc świadomym konsumentem, trzeba zapoznać się z kilkoma wskazówkami, które pomogą dokonać trafnego wyboru. Oto kilka z nich:

  • Nigdy nie należy podejmować decyzji w sprawie zamówień cateringu w sposób impulsywny. To, że przeczytaliśmy jedną ofertę i wydaje się warta uwagi nie oznacza, że okaże się trafna. Dobrze jest rozeznać się w rynku w omawianej branży i porównać jakość, ceny, różnorodność dań, itd.

    Może okazać się, że wystarczy nawet kilkuminutowy research, a efekt zorganizowanej imprezy dużo wyraźniejszy i lepszy;

  • Świetnym źródłem informacji o danym cateringu z pewnością jest nieoceniony internet. To w nim znajdziemy szereg opinii, które nie zawsze muszą być szczere – ale jeśli jest ich dużo i mają jednoznaczny wydźwięk? Jeśli panuje ogólnie zła opinia, możemy odrzucić ofertę bez mrugnięcia okiem. Po co ryzykować, skoro jest mnóstwo innych konkurentów;
  • Kolejna sprawa to indywidualna ocena działań marketingowych. Niektóre firmy mogą nam nie pasować chociażby charakterem. Wiele zależy od tego w jaki sposób prezentują swoje dania, jakich składników używają do ich stworzenia lub kto jest ich dostawcą. Często ludzie o tym zapominają, a w końcu nawet ziemniaki z pobliskiej wsi mogą smakować dużo lepiej niż te z najtańszego supermarketu.

    By impreza się udała, a dania smakowały gościom – poświęćmy chwilę na sprawdzenie tych ewentualności.

.

opakowania ekologiczne