Jak sprzedac działke?

Ostatnimi czasy obserwuje się wzmożony ruch na rynku nieruchomości, zwłaszcza w segmencie działek budowlanych. Przybywa zarówno sprzedających, jak i kupujących.

Jakie aspekty są ważne przy sprzedaży działek? Są to przede wszystkim: cena, ważne dokumenty, a także załatwianie różnych formalności. Na cenę działki jak i jej atrakcyjność wpływa wiele czynników.

Jest to lokalizacja, ukształtowanie i uzbrojenie terenu oraz sąsiedztwo. W przygotowaniu dobrej oferty pomocny będzie biegły rzeczoznawca majątkowy, który najlepiej określi wartość rynkową gruntu.

Taka osoba ma dostęp do bazy aktów notarialnych, dzięki czemu zna ceny transakcyjne działek o zbliżonym charakterze, czyli o takim samym lub podobnym przeznaczeniu, zbliżonej wielkości. Ziemia kupowana z myślą o budownictwiemieszkaniowym powinna mieć dostęp do mediów: energii elektrycznej, wodociągu, a najlepiej także gazu i kanalizacji.

Natomiast dojazd do działki powinien być zapewniony drogą asfaltową lub utwardzoną, żeby nawet przy największych śniegach lub roztopach można było się do niej dostać. Właściciele tak przygotowanych gruntów mogą liczyć na spore zainteresowanie swoją ofertą.

www.27ulica.pl