Odpowietrzanie grzejników

Grzejnik, który spełnia zimą swoje zadanie to taki, który równomiernie się nagrzewa. Mogą być z tym problemy, jeśli kaloryfer ulegnie zapowietrzeniu, co w praktyce zdarza się dość często.

Obecność bąbli powietrza w grzejniku powoduje, że może on się nagrzać tylko częściowo. Poza tym ciśnienie tłoczonej wody może powodować nieprzyjemne, uciążliwe dźwięki w postaci pisków.

To obok niższej temperatury jeden z objawów zapowietrzenia. Dziś standardem jest, że przy montażu instalacji grzewczej każdy nowoczesny kaloryfer jest od razu zaopatrzony w specjalny zawór odpowietrzający.

Kompleksowe zarządzanie nieruchomościami FALO NIERUCHOMOŚCI ul. Palacza 104, 60-274 Poznań mieszkanie z ogródkiem Zakrzewo

Dzięki niemu w prosty sposób każdy użytkownik może usunąć powietrze ze swojego urządzenia. W tym celu wystarczy skorzystać ze specjalnego kluczyka, którym otwiera się ujście zaworu – ciśnienie wypchnie powietrze z grzejnika, czemu towarzyszy zwykle charakterystyczny świst.

Kiedy pojawi się woda i świst ustanie, zawór zamykamy tym samym kluczykiem. Sprawa załatwiona, instalacja odpowietrzona – i to bez wzywania fachowca.