Odpowietrzanie grzejników

Grzejnik, który spełnia zimą swoje zadanie to taki, który równomiernie się nagrzewa. Mogą być z tym problemy, jeśli kaloryfer ulegnie zapowietrzeniu, co w praktyce zdarza się dość często.
Obecność bąbli powietrza w grzejniku powoduje, że może on się nagrzać tylko częściowo. Poza tym ciśnienie tłoczonej wody może powodować nieprzyjemne, uciążliwe dźwięki w postaci pisków.
To obok niższej temperatury jeden z objawów zapowietrzenia. Dziś standardem jest, że przy montażu instalacji grzewczej każdy nowoczesny kaloryfer jest od razu zaopatrzony w specjalny zawór odpowietrzający.
Dzięki niemu w prosty sposób każdy użytkownik może usunąć powietrze ze swojego urządzenia. W tym celu wystarczy skorzystać ze specjalnego kluczyka, którym otwiera się ujście zaworu – ciśnienie wypchnie powietrze z grzejnika, czemu towarzyszy zwykle charakterystyczny świst.
Kiedy pojawi się woda i świst ustanie, zawór zamykamy tym samym kluczykiem. Sprawa załatwiona, instalacja odpowietrzona – i to bez wzywania fachowca.

Przeczytaj również: Z gazem żartów nie ma!
Przeczytaj również: Kiedy warto wymienić „elektrykę”?
Przeczytaj również: Gdzie szukać fachowców?
Polecane artykuły

Kiedy warto wymienić „elektrykę”?
Posiadanie w domu nowoczesnej instalacji elektrycznej wykonanej wedle wysokich standardów sztuki budowlano-remontowej jest bardzo ważne. W wielu mieszkaniach i domach działają jednak rozwiązania starszego typu, które niekoniecznie są optymalne. Nie oznacza to, że w każdej chwili może się wydarzyć co

Reklamacja artykułów spożywczych
Konsument ma prawo do reklamacji produktów żywnościowych, jeżeli są one niezgodne z umową sprzedaży. Kupujący może tego dokonać w terminie 3 dni od dnia sprzedaży w przypadku towarów sprzedawanych luzem. https://edumax.com.pl/ Natomiast przy produktach paczkowanych, termin 3 dni liczony jest od