Z myślą o ludziach starszych i ich potrzebach

Nowopowstające osiedla mieszkaniowe to nie tylko wspaniała okazja dla młodych ludzi do startu w dorosłe życie. Również ludzie starsi potrzebują miejsca, gdzie mogliby mieszkać czując się komfortowo i potrzebnie. Seniorzy często nie chcą lub nie mogą dzielić dachu nad głową ze swoimi dorosłymi już dziećmi, a zamieszkanie samemu, na osiedlu, gdzie czują się obco, to z pewnością zły pomysł, który znacznie pogorszy ich samopoczucie.

Żyjemy w społeczeństwie starzejącym się, coraz więcej seniorów szuka swojego pełnoprawnego miejsca w społeczeństwie. Dlatego, na szczęście, powstaje coraz więcej osiedli mieszkaniowych dedykowanych osobom starszym. Takie osiedle to cały kompleks, gdzie ludzi starsi będą mogli czuć się dobrze i komfortowo.

Przede wszystkim dzięki rozmaitym udogodnieniom, jak windy, podjazdy, czy komunikacja wewnętrzna. Osiedla te są zwykle strzeżone, zamknięte, można więc bez obaw wyjść na świeże powietrze. Właśnie małe parki z ławeczkami, czy duże pola zieleni wewnątrz takiego osiedla najbardziej podobają się seniorom.

Oczywiście dochodzą do tego jeszcze dodatkowe aktywności – możliwość uczestnictwa w zajęciach sportowych, klubach filmowych, kursach językowych i wielu innych atrakcjach oferowanych przez kluby seniora, czy działające na terenie osiedla uniwersytety III wieku. Zaletą są także gabinety lekarskie i rehabilitacyjne, szybki dostęp do sprawnie działającej służby zdrowia to duży plus. Cena mieszkań nie jest wygórowana, tak, że seniorzy spokojnie mogą pozwolić sobie na utrzymanie mieszkania na takim osiedlu.

badania siatkówki