Dyskryminacja w praktyce
Choć wydawać by się mogło, że dyskryminacja jest mało ważnym aspektem społecznym, to jednak jest to problem, który wykracza poza wszelkie normy.
Zaszufladkowanie definicji jest błędnym postępowaniem.
Bowiem zjawisko to, jak już wspomniano ma wiele znaczeń, a co więcej intensywnie się rozwija.
Intensywność tego procesu z pewnością opisuje pięć wyszczególnionych praktyk dyskryminujących.
Najsłabszą jej formą jest tak zwane dystansowanie się, które opiera się na psychologicznym odizolowaniu się od pewnej grupy, czy poglądu.
Istotą tego procesu jest unikanie jakichkolwiek relacji z daną grupą, brak udzielania pomocy i ograniczenie się do własnych zadań.
Kolejną praktyką jest dewaluowanie, które podkreśla stereotypy społeczne, przekonania oraz opinie, które należą do negatywnych jednostek, bądź grup społecznych.
Równie ważnym zjawiskiem jest delegitymizacja, która opiera się na uwzględnieniu przepisów prawnych w celach dyskryminacyjnych.
W przypadku większych grup społecznych mamy do czynienia z segregacją, bądź też eksterminacją.
Polecane artykuły
Domy kanadyjskie
Do niedawna, kiedy decydowałeś się na budowę lub kupno domu, całkowicie jasne było, zostanie on wybudowany w tradycyjnej technologii. Jednak świat idzie do przodu, a my coraz chętniej przekładamy zagraniczne rozwiązania na polskie realia. Właśnie dlatego popularność na rynku nieruchomości zyskują do
Łatwy start w branży e-commerce
Jeśli chcielibyśmy zacząć działać w branży e-commerce, to powinniśmy przynajmniej zapoznać się ze specyficzną formą franchisingu, która z powodzeniem w niej funkcjonuje. Tego typu współpraca biznesowa jest atrakcyjna dla osób, które nie chcą bądź nie mogą na starcie ponosić zbyt wysokich kosztów. K