Bilans sukcesów i porażek

Życie to suma sukcesów i porażek. Żadna chwila nie jest zła, jeśli potrafimy wyciągać konsekwencje z popełnianych błędów. Kiedy osiągnęliśmy sukces, warto o tym pamiętać i podejmować podobne działania, które wyniosą nas jeszcze wyżej, a gdy popełniliśmy kilka błędów – również warto o nich pamiętać i unikać w przyszłości. Małe i duże sukcesy i porażki mogą się zdarzać każdego miesiąca, tygodnia czy dnia.

O większości za pół roku nie będziesz już pamiętać. Co za tym idzie – marnujesz własne doświadczenie. Dlatego warto zapisać własne osiągnięcia i przegrane w prywatnym kalendarzu. Zwykłe notatniki, organizery czy kalendarze służą do tego, by zapisywać adresy, numery telefonów, daty urodzin i ważne spotkania.

Niektórzy umieszczają na kolejnych stronach szczegółowe plany dnia razem z notatką, co udało się wykonać, a z czym nie daliśmy rady. W ten sposób powstaje masa notatek, do których można zajrzeć w wolnej chwili, np. na koniec roku, gdy przyjdzie czas na to, by zastąpić kalendarz nowym egzemplarzem. Wtedy możesz dokonać ważnego bilansu sukcesów i porażek, który pomoże Ci lepiej przeżyć kolejny rok.