Transformacja gospodarki

Wraz z upadkiem socjalizmu politycznego i odsunięciem od władzy PZPR, polska gospodarka zaczęła zmieniać się z planowanej w wolnorynkową.
Przeczytaj również: Reklamacja towaru. Czego może żądać konsument?
Proces ten nie był łatwy, a rozpoczął się w gruncie rzeczy jeszcze za rządów komunistów.
Przeczytaj również: Biznes i szanse na wielkie dochody
Opracowana przez Mieczysława Wilczka ustawa o wolności gospodarczej sprawiła, że Polskę zalała fala wolnej przedsiębiorczości, a zaradni rodacy bogacili się w szalonym tempie.
Przeczytaj również: Infolinia – jakie koszty ponosi konsument?
Handlowano dosłownie wszystkim, niemal zawsze znajdując spragnionych nowości klientów.
Ta swoboda nie trwała jednak długo.
Już od 1989 roku zaczęto stopniowo wprowadzać w Polsce regulacje działalności gospodarczej, które wcale nie ułatwiały konsumentom funkcjonowania.
Nie było już tak łatwo założyć własnej działalności i zarabiać na sprzedaży produktów.
Komplikowały się przepisy podatkowe, a przedsiębiorca stał się w dużej mierze zakładnikiem dobrej woli urzędników.
Dziś, choć oczywiście żyjemy w realiach wolnego rynku i swobód gospodarczych, to wiele aspektów nie wygląda tak kolorowo – szczególnie z punktu widzenia tych, którzy mają własne firmy.
Polecane artykuły

Kiedy warto wymienić „elektrykę”?
Posiadanie w domu nowoczesnej instalacji elektrycznej wykonanej wedle wysokich standardów sztuki budowlano-remontowej jest bardzo ważne. W wielu mieszkaniach i domach działają jednak rozwiązania starszego typu, które niekoniecznie są optymalne. Nie oznacza to, że w każdej chwili może się wydarzyć co

Reklamacja artykułów spożywczych
Konsument ma prawo do reklamacji produktów żywnościowych, jeżeli są one niezgodne z umową sprzedaży. Kupujący może tego dokonać w terminie 3 dni od dnia sprzedaży w przypadku towarów sprzedawanych luzem. https://edumax.com.pl/ Natomiast przy produktach paczkowanych, termin 3 dni liczony jest od