Wynajem kawalerki – przez pośrednika czy bezpośrednio?

Wynajmując kawalerkę warto jest zwrócić uwagę na to, w jaki sposób lokal jest wynajmowany. Na rynku nieruchomości kawalerki można wynajmować bezpośrednio od właściciela lub też przy pomocy pośrednika.

Zarówno jedno jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Wynajmując kawalerkę przez pośrednika musimy liczyć się z koniecznością poniesienia wyższych kosztów.

Pośrednik, który pomaga nam w wyborze lokalu oraz załatwia wszystkie konieczne formalności inkasuje dla siebie zazwyczaj kwotę zbliżoną do kosztu miesięcznego czynszu najmu. Korzystając jednak z usług pośrednika mamy pewność co do bezpieczeństwa zawierania umowy najmu.

Wynajęcie kawalerki bezpośrednio od właściciela jest tańsze, gdyż nie musimy opłacać osób trzecich. Jednak sami będziemy musieli dopilnować wszelkich formalności związanych z podpisywaniem umowy najmu.

http://viacon.pl/pl/rury-pecor-quattro Plan ogrodu powinien najpierw sporządzić architekt Bydgoszcz z doświadczeniem w pracach ogrodowych.

Którą opcję zatem wybrać? Jeżeli nie dysponujesz dużą gotówką warto jest wynająć kawalerkę bezpośrednio – sporo zaoszczędzisz, ale musisz dobrze sprawdzić właściciela i podpisywaną umowę. Usługi pośrednika warto zarezerwować dla osób z nieco grubszym portfelem.

www.jurczak.net.pl